Вторник, 17 Октябрь 2017 15:52

Актуальні професії на ринку праці Ізраїля

Оцените материал
(1 Голосовать)

Ізраїль є сучасною постіндустріальною країною, яка має широкий спектр розвинених галузей економіки. Стрімкий зріст дев’яностих років останнім часом дещо пригальмував, проте для кваліфікованих робітників все ще існує багато привабливих вакансій.

Слід зазначити, що дуже часто на допомогу репатріантам чи простим заробітчанам стають державні соціальні служби. Ізраїль давно закінчив би демографічний перехід, якби не велика кількість дітей у релігійних ортодоксів. Це, зокрема, означає питому частину населення похилого віку, яке потребує догляду і сервісу. Прибиральниці, працівники хоспісів, соціальні психологи, парамедики — ці професії завжди є актуальними.

Традиційно, Ізраїль вважається одним з піонерів інформаційної революції. Дійсно, кількість ІТ-стартапів тут може конкурувати з Каліфорнією, а місцевий філіал досліджень Intel є одним з провідних. Для висококваліфікованого програміста це одне з найоптимальніших місць для кар’єрного зростання, а висока вартість оренди житла компенсується ще більшими заробітками. Існують навіть цілі престижні райони Тель-Авіва чи Герцлії, які заселені насамперед елітними “білими комірцями”, там створені найбільш сприятливі умови для життя.

Є й гарні новини для традиційних українських аграрії. Попри агресивний клімат пустелі, Ізраїль вирощує практично все! Сучасна гідропоніка, технології опріснення морської води, найновіша селекція овочів та фруктів практично зробили країну незалежною від імпорту харчів. І все це господарство росте екстенсивно, робочих рук хронічно не вистачає, тому сезонним робітникам тут готові платити більше, ніж подекуди в Центральній Європі.

Увесь цей розвиток потребує житла для нових мешканців, будівельна галузь також демонструє стрімкий ріст, а попит на нові квартири тільки зростає, разом з цінами, що робить формально “брудні” будівельні професії дуже престижними. Крім того, на важких ділянках праці робітники мають покращений соціальний пакет, а ізраїльські профспілки мають репутацію найкращих в Передній Азії. Вагомою перевагою вибору саме цієї галузі є те, що компанії-забудовники мають сталі багаторічні контракти, що дозволяє планувати власну іпотеку і кар’єрний ріст заздалегідь. До того ж, дана сфера досить рідко вимагає перекваліфікації, вправний муляр, наприклад, може фактично відразу розпочинати працю, тому робота в Ізраїлі приваблює все більше українців.

Смотрите также: