Дизайн однокімнатної квартири: сучасні тренди та поради фахівців

Содержание статьи: [Показать]

Однокімнатна квартира завжди потребує того, щоб з неї зробили затишне і при цьому багатофункціональне місце проживання. Плюс до того, ергономіка і раціональність зберігання - це нові архітектурні тренди, які ще довго не вийдуть з моди. Докладніше про те, як втілити дизайни однокімнатних квартир - далі в матеріалі.

Технагляд за ремонтом квартир

Фото: https://www.asgroup.in.ua/

Більше про сучасні тенденції

Якщо раніше будинок був винятково місцем відпочинку, то тепер він має бути зручним не тільки для приємного дозвілля, а й для важливої роботи. Дуже багато хто, наприклад, віднедавна працює віддалено, тому все має бути функціональним. На допомогу прийде правильне зонування - у приміщенні все буде на своєму місці, без надмірностей.

Треба визнати, що якоїсь універсальної формули для зонування квартир немає. Щоб усе грамотно продумати, треба враховувати деякі нюанси. Зокрема:

  • розташування кухні, санвузла та опорних конструкцій;
  • кількість людей, які збираються постійно проживати у квартирі;
  • важливі деталі для власників - наприклад, облаштування повноцінного робочого місця або зони для дитини.

 Якщо поточний варіант дозволяє відмовитися від зонування за допомогою стін, найкращим вибором стане опрацювання дизайну для квартири-студії. Нерідко у випадку з однокімнатними приміщеннями архітектори радять об'єднувати приміщення між собою. Наприклад, об'єднати вітальню з кухнею, а якщо є лоджія, в одній її частині влаштувати зону для релаксу, а в іншій - робочий кабінет. Для спальні найправильніше буде вибрати непрохідну зону, яку можна ізолювати. Якщо у квартирі високі стелі - близько 3 м - їх можна залучити для створення додаткового ярусу, що дасть змогу помітно розвантажити приміщення внизу.

Якщо санвузол роздільний, буде набагато краще об'єднати ванну і туалет у загальне приміщення. Простір, що звільнився, можна використовувати для встановлення пральної машини, шафи-пенала тощо.

Для комфортнішого поділу простору в бюджетному дизайні однокімнатної квартири можна використовувати тонкі перегородки, ширми або ж меблі. Так, наприклад, барна стійка - це чудова альтернатива, яка стане мовчазною межею між кухнею і вітальнею. Між спальнею і робочою зоною можна поставити невеликий стелаж.

В однушці з окремою кухнею можна облаштувати й маленьку їдальню. Для економії часу приготування їжі можна поставити барну стійку або ж вузьку стільницю, використовувати варильну поверхню та інші види вбудованої техніки. Чудовий варіант - відкриті полиці. У зоні їдальні варто поставити круглий стіл. У деяких випадках він зможе вмістити більше гостей при тому, що займатиме менше місця.

Ідеї для ремонту квартири в сучасному стилі - Дизайн

Корисні поради від експертів

З урахуванням цих рекомендацій для сучасного дизайну однокімнатної квартири, точно вдасться зробити своє маленьке житло більш комфортним і затишним:

  • Візуальне розширення простору. Насамперед зробити однокімнатну квартиру візуально більшою можна завдяки правильній обробці стін і стелі. Для них найкраще використовувати оздоблення світлих тонів. Наприклад, слонову кістку і стриманий білий. Натяжну стелю краще вибирати не матову, а глянсову.
  • Компактність. Для маленької квартири потрібно вибирати функціональні меблі, які зможуть економити місце. Наприклад, це модульні кухні та різні трансформери, які можна пристосувати під різні завдання.
  • Натуральні матеріали. Дедалі більша кількість людей звертає увагу на розумне споживання. Це стосується і вибору матеріалів для оформлення житлової обстановки - меблів, декору. Все частіше вибір падає на матеріали, які піддаються вторинному перероблюванню. У цьому разі це бамбук, дерево, камінь та стабілізована рослинність. 
  • Стиль оформлення. Дизайн однокімнатної квартири має цілу низку особливостей. Для неї не підійде класика або етнічний стиль. Інтер’єру потрібна функціональність. Відмінно підійдуть лофт, мінімалізм або хайтек. Останній - чудовий вибір за наявності smart-техніки. 

Таким чином, навіть проживання в маленькому просторі може бути комфортним і приємним.

Последнее изменение Суббота, 25 Май 2024 17:45